Пропуски, два червени картона и първа загуба за ЦСКА в Турция

ЦСКА допусна първо поражение на подготвителния си лагер в Турция, след като днес "червените" отстъпиха с 1:2 пред австрийския Рапид Виена в четвъртата си контрола зад граница.

Неманя Милисавлевич бе точен за "армейците", но попадения на Алер и Щаркл донесоха успех на бившия клуб на Трифон Иванов. До днес ЦСКА бе със стопроцентов актив в контролите на турска земя - три победи от три изиграни срещи.

Двама от играчите на българския тим получиха и червени картони. Марин Оршулич и Стефан Николич бяха отстранени, но според уговорката между двата щаба, техните места на терена бяха заети от други футболисти.

ЦСКА можеше да достигне и до по-добър резултат в днешния двубой, дори и да го спечели, но "червените" направиха много пропуски пред австрийската врата.

Стойчо Младенов постави Якуб Дивиш под рамката на вратата, докато Попов, Василев, Оршулич и Кукоч започнаха в отбрана. Галчев, Маркиньос и Бъркляча стартираха в средата на терена, а Тони Силва и Неманя Милисавлевич подпомагаха по крилата централния нападател Орелиен Жоаким.

Австрийският тим поведе в резултата след само девет минути игра, когато добра атака на Рапид бе превърната в гол. Алер овладя кълбото след центриране в наказателното поле на ЦСКА и останал очи в очи с Дивиш реализира за 0:1.

В 14' ЦСКА бе близо до изравняването, но изстрелът на Маркиньос от статично положение срещна гредата. В 24' акция на „червените“ завърши с удар на Милисавлевич, който обаче излезе в аут.

В 27' ЦСКА отново бе близо до гол. Хубав пас на Бъркляча изведе Борис Галчев сам срещу вратаря, но стражът на Рапид се намеси и спаси. Три минути по-късно Маркиньос пробва изстрел, но без проблеми за стража на съперника.

В 37' атаките на ЦСКА все пак дадоха резултат, а равенството бе възстановено. Тони Силва навлезе в пеналтерията на Рапид и намери Неманя Милисавлевич, който от близка дистанция изравни с глава за 1:1.

Четири минути преди почивката „армейците“ можеха и да излязат напред в резултата, но Хофман от състава на Рапид успя да избие от голлинията изстрел на Тони Силва.

На почивката Стойчо Младенов извърши три промени в своя стартов състав, като Галчев, Бъркляча и Жоаким отстъпиха местата си на Сънди, Жуан Фелипе и Николич.

В 64' Марин Оршулич от тима на ЦСКА получи втори жълт картон и бе изгонен от игра, но според уговорката между двата тима, Пламен Крачунов се появи в игра и зае мястото на отстранения футболист.

Тринадесет минути по-късно червен картон от състава на ЦСКА получи и Стефан Николич, който влезе грубо в краката на противников футболист. Неговото място на терена пък бе заето от Петър Витанов.

В 82' „червените“ пропиляха отличен шанс и да стигнат до победата. Триково изпълнение на статично положение остави Жуан Фелипе очи в очи с вратаря, но бразилският халф на ЦСКА не успя да намери очертанията на вратата.

Само две минути по-късно българският тим бе и наказан за пропуските си. Доминик Щаркл от състава на Рапид намери един от ъглите зад вратаря Анатоли Господинов и даде аванс на виенчани в резултата – 1:2.