Пропуск от дузпа лиши Челси от победа в Марибор

Пропуск от дузпа в последните минути на Еден Азар лиши Челси от драматична победа при визитата на словенския шампион Марибор, като в крайна сметка домакините се добраха до равенство 1:1, а заслужаваха и повече да спечелят срещу по-класния си съперник.

В 50-ата минута феноменален гол на Агим Ибраими даде логичен аванс на Марибор, но в 74-ата Неманя Матич успя да възстанови равенството. В 85-ата минута Митя Вилер получи жълт картон за нарушение в наказателното поле срещу Азар, но белгийската звезда стреля в средата на вратата от бялата точка и стражът Ясмин Ханданович спаси.

Челси остава убедителен лидер в Група G с 8 точки, но все още без гарантирано участие в осминафиналната фаза на Шампионска лига. Марибор остава на дъното на таблицата с 3 точки, като Шалке е с 5 на втора позиция, а Спортинг е трети с 4, след като надви с 4:2 тима от Гелзенкирхен.

4122944

Лука Захович – син на реализатор номер 1 в историята на словенския национален отбор Златко Захович – можеше да подсигури победата на домакините в 60-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Митя Вилер нападателят бе оставен сам на около четири метра от голлинията, но не можа да намери целта.

Най-опасният футболист на Челси бе Дидие Дрогба, но през първото полувреме той не можа да преодолее Ханданович. След почивката в игра се появи Диего Коста (на мястото на получилия физически проблем Дрогба), както и Оскар, но и те се проваляха в опитите си да разпечатат великолепно представилия се страж на Марибор.

4122945

Азар няма пропуск от дузпа в английското първенство, а и вкара една от двете такива ситуации при разгрома с 6:0 на „Стамфорд Бридж“ над словенския шампион, но сега не можа да осигури пълен успех на „сините“.