Прокобата "Аноета" отново застигна Барселона

Отборът на Барселона отстъпи лидерската позиция в Примера Дивисион, след като тази вечер каталунците претърпяха трето поражение за сезона.

Барса отстъпи с 1:3 при гостуването на Реал Сосиедад в среща от 25-ия кръг, като по този начин шампионите оставиха Реал Мадрид на първото място в таблицата. По-рано днес „кралския клуб“ се наложи с 3:0 при домакинството си на Елче.

Така „лос кулес“ продължават да изпитват сериозни проблеми при гостуванията си на „Аноета“ в Сан Себастиан. Последната победа на Барселона на този стадион датира от вече далечната 2007 година, когато каталунците спечелиха с 2:0 под ръководството на Франк Рийкард. За гостите това е и трета загуба до момента, след като те вече отстъпиха на Атлетик Билбао и Валенсия.

По този начин Барселона остава на второ място с актив от 60 точки, изоставайки на вече три пункта зад новия лидер Реал Мадрид. Утре вечер Барса може да се смъкне и на трета позиция, ако Атлетико Мадрид спечели поне точка при гостуването на Осасуна в Памплона. Реал Сосиедад е вече пети с 43 точки.

Броени дни след чудесния си мач срещу Манчестър Сити на „Етихад“, футболистите на Тата Мартино изнесоха една от най-слабите си продукции за кампанията. Лионел Меси се разписа във вратата на баските и изпревари Раул със своя гол №229 в Примера, но автогол на Алекс Сонг и попадения на Антоан Гризман и Давид Сурутуса донесоха три точки на домакините.

Херардо Мартино бе и изгонен от резервната скамейка на Барса, като това се случи по време на почивката на срещата.

Тата Мартино реши да експериментира и остави Хавиер Масчерано, Дани Алвеш, Сеск Фабрегас и Шави на пейката, докато място сред титулярите получиха Марк Бартра, Мартин Монтоя и Алекс Сонг. Лео Меси и Неймар стартираха заедно в предни позиции, но двете звезди на каталунците не направиха достатъчно в днешната вечер. През втората част на терена се появиха Фабрегас и Алексис, но и те не помогнаха на гостите.

Двубоят на „Аноета“ предложи две попадения още до почивката, като двата тима си разделиха по един гол между 32' и 36'.

В 32' Алекс Сонг си отбеляза автогол, след като камерунецът не успя да спечели въздушния двубой с Горка Елустондо. Топката се отклони в гърдите на камерунеца и влетя в мрежата зад Виктор Валдес – 1:0.

Четири минути по-късно обаче Лионел Меси възстанови равенството. Аржентинецът стреля кинжално от границата на наказателното поле и намери долния десен ъгъл на вратата за 1:1.

След почивката обаче Реал Сосиедад бе видимо по-добрият тим на терена. За това спомогна и отсъствието на Херардо Мартино, който бе изгонен и пратен на трибуните от главния рефер.

Между 54' и 59' каталунците съвсем рухнаха, допускайки две бързи попадения във вратата си. Първо Марк Бартра сбърка, което позволи на Карлос Вела да асистира на Антоан Гризман. Младият французин преодоля Валдес и отбеляза за 2:1.

Пет минути по-късно баските взривиха трибуните и с трети гол. Кошмарна игра в защита на Барселона остави Давид Сурутуса напълно непокрит, а футболистът на Сосиедад изпревари Виктор Валдес и чукна кълбото в мрежата за 3:1.

До края на срещата Барселона така и не успя да създаде чисто положение за гол пред Клаудио Браво, а поражението на гостите можеше да стане дори по-разгромно. В 80' „блаугранас“ извадиха късмет след поредното си кошмарно изпълнение в отбрана, след като изстрелът на Карлос Вела срещна лявата странична греда на вратата.

До заключителните минути гостите се отчетоха единствено с апатичен изстрел на Неймар в аут, който и до голяма степен обрисува цялостното представяне на Барселона в днешната вечер.