Приказката за Лудогорец в Европа продължава след геройство в Париж

снимка: lap.bg

Лудогорец изпусна по изключително болезнен начин да бие ПСЖ насред "Парк де Пренс в ШЛ". "Орлите" водеха с 2:1 до 92-ата минута, но миг невнимание коства престижен успех срещу звездната селекция на франсетата.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ ДВУБОЯ НА ЖИВО

ВИЖТЕ КАК СЕ РАЗВИ МАЧЪТ, КАКТО И СНИМКИ И ВИДЕО ОТ НЕГО НА ТОЗИЛИНК!

Въпреки това добрата новина за българския тим е, че продължава напред в евротурнирите и напролет. Това стана факт след последните мачове в групата, защото Лудогорец събра 3 точки, а Базел остана с 2 пункта. Тази вечер швейцарците загубиха катастрофално с 1:4 като домакини на Арсенал и именно това ги изхвърли от турнирите на Стария континент.

След историческия мач на Пеневата чета срещу Франция, спечелен 2:1 с двата гола на Емо Костадинов, 23 години по-късно клубният ни шампион Лудогорец бе много близо да триумфира в Шампионската лига срещу милиардерите от ПСЖ. По ирония на съдбата разградчани бяха само на секунди да победят със същия резултат 2:1, но в продължението на двубоя Анхел Ди Мария направи 2:2.

Подопечните на Георги Дерменджиев направиха перфектен тактически мач, демонстрирайки много самочувствие срещу ПСЖ. Мисиджан даде аванс на нашите в 15-ата минута, а чак след час игра Кавани изравни. В 69-ата Вандерсон срази ПСЖ с втори гол. В 92-ата минута обаче разградската греда рухна и Ди Мария изравни.

Нашите имаха и доста късмет, след като Тиаго Силва на два пъти удари гредите. Освен това реферът от Гърция Анастасиос Сидиропулос ощети домакините след почивката, като не даде дузпа в тяхна полза за игра с ръка на Пластун в наказателното поле.

Така Лудогорец се класирана трето място в група "А" на Шампионската лига с 3 точки - след двете равенства с Базел и днешното равенство на "Парк де Пренс".