Превъзходен Гришо видя сметката на Гаске експресно! На прага е на велик пробив

Григор Димитров не даде шанс на Ришар Гаске в мач от третия кръг на Аустрелиън оупън. Хасковлията зарадва цяла България с чудесна игра и "чиста" победа с 3:0 сета - 6:3, 6:2 и 6:4.

SPORTA.BG ПРОСЛЕДИ СРЕЩАТА НА ЖИВО! ВИЖТЕ ВСИЧКО НАЙ-ИНТЕРЕСНО КАТО АРЗВИТИЕ, СНИМКИ И ВИДЕО НА ТОЗИ ЛИНК!

Мощните сервиси и разнообразни удари на българина обезкуражиха франсето, което даде отпор само в първия сет.

В следващата фаза Гришо ще се изправи срещу екзекутора на Новак Джокович Денис Истомин в опит да повтори най-доброто си класиране в австралийския мегаполис - 1/4-финал през 2014 година.

Гаске по принцип е един от най-неудобните съперници за българина, като се радваше на пет поредни успеха срещу най-добрия ни тенисист до 2015-а, само че Димитров прекъсна серията му, като го повали през октомври 2016 година в Шанхай, а днес тотално обезличи бившия №7 в света на "Род Лейвър Арина".

4163142

Първите три гейма се играха в продължение на 20 минути, в които имаше дълги и оспорвани разигравания. Точно в третия гейм французинът проби и поведе за единствен път в мача.

Григор Димитров натисна и веднага върна пробива, като загуби само едно разиграване. Той имаше още една възможност да вземе подаването на Гаске при 3-2, В следващия сервис гейм на противника спечели на нула и това се оказа решаващо за развитието на целия мач.

Гаске опита да спаси сета и имаше 4 брейкбола в деветия гейм. Хасковлията ги отрази със силния си сервис и спечели частта, която се оказа най-дългата за минути.

Във втората част набралият инерция българин проби веднага на 30. Той си удържаше безпроблемно подаването, като само след 2-1 допусна възможност за Гаске да пробие. Този гейм беше най-дългият в мача, като бяха разиграни 16 точки.

В осмия гейм хасковлията отново проби на 30 и затвори сета с четири безответни точки - 6-3 за 36 минути.

Третият последен сет се оказа най-бърза макар и с най-много изиграни геймове.

Мощна агитка от българи с трибагреници огласяше Централния корт "Род Лейвър Арина" и даде допълнителна увереност на Григор, който след срещата не пропусна да им благодари.