Преди Арсенал - Ливърпул: Пригответе се за драма

След паузата за евроквалификациите е време да се върнем към магията на английския футбол. Отборите в челото все още се борят помежду си - едни за шампионската титла, други за място в Шампионска лига през следващата година.

Два от отборите, които имат намерение да участват в най-престижния турнир в Европа на есен се изправят един срещу друг в дербито на Премиършип тази събота от 14:45.

Арсенал посреща Ливърпул на своя "Емиратс" в мач от 31-я кръг на местното първенство.

След колеблив първи полусезон, от началото на 2015 "артилеристите" "превключиха" на следващата предавка и са един от най-добрите отбори след Нова година, като са допуснали едва две загуби. Също така те нямат поражение на своя стадион, запазили са четири "сухи" мрежи и са допуснали едва един гол в последните си пет двубоя на "Емиратс".

Техните гости ще дойдат също с високо самочувствие, след като записаха едно поражение от началото на календарната 2015 година (от Манчестърр Юнайтед с 2:1 миналия кръг), записаха клубен рекорд, след като запазиха мрежата си суха в продължение на шест гостувания (9 часа и 19 минути). Но колкото и да е добра защитата на двата тима, те винаги успяват да си отбележат по няколко попадения.

Съперничеството между тези два английски гранда е донесло на историята пет хеттрика, повече от всяко друго дерби, също така са си отбелязали осем гола след 90-тата минута и два след 45-тата в последните си 12 срещи, като се очаква феновете, които ще са на стадиона в Лондон да станат свидетели на страхотна драма.

В първата среща между двата отбора през този сезон двубоя завърши 2:2, след като Филипе Коутиньо откри за мърсисайдци в 45-тата минута, но секунди по-късно Матийо Дебюши изравни. През втората част Оливие Жиру даде преднина на Арсенал в 64-тата минута, а в 7-минутното продължение на срещата Мартин Шкъртел изравни резултата.