Прандели: Германците са фаворити, по-отпочинали са

Наставникът на Италия Чезаре Прандели сподели, че фактът, че Германия ще почива два дни повече от „адзурите" ще окаже влияние върху полуфиналната среща между двата тима в четвъртък.

Италианците осигуриха своето място сред най-добрите четири, след 120 минути без голове и победа с 4:2 след изпълнение над Англия снощи, докато германците победиха Гърция с 4:2 преди два дни.

„Германия има два дни повече от нас за възстановяване. Това е голям минус за нас. Германия определено е фаворит. Ние трябва да се приготвим добре, дори в най-дребните детайли от играта. Можем да играем по нашия начин.

Добре трябва да разчетем стила на Германия и да поеме рискове. Отбор, който отправи 35 удара към вратата ще спечели 9 от 10 срещи. Освен това срещу Англия владеехме топката в 68 процента от времето, така че нашият стил на игра определено не е дефанзивен.

Двубоят с англичаните показа, че сме тим, който има куражът да играе по правилния начин и по своите методи. Германците са добре подготвени физически, но не са непобедими. Всеки отбор има слаба страна и тя трябва да бъде използвана", сподели Прандели на своя пресконференция.

Той похвали Пирло не само заради начина, по който изпълни дузпата, но и за начина, по който контролираше играта от началото до края.

„Пирло е един от най-добрите полузащитници в света. Други може и да вкарват повече, но това, което прави той по време на мач е специално", добави бившият наставник на Фиорентина.

Италия се изправя срещу Германия в четвъртък от 21:45 на Националния стадион във Варшава.