Повече драма от очакваното, но без изненади за Купата на Италия (ВИДЕО)

За втора поредна година Ювентус спечели дубъл, триумфирайки в Серия А и в турнира за Купата на Италия. „Старата госпожа“ победи с 1:0 след продължения Милан в истински вълнуващо дерби с огромен залог и за двата тима, което дори изненада с интригата си, при положение, че 34 точки разделиха съперниците в Калчото.

След като Юве се бе проврял през иглени уши до финала, пропилявайки аванс от 3:0 над Интер в полуфиналите и нуждаейки се от изпълнение на дузпи, за малко не трябваше да се бори за отличието по същия начин – чрез наказателни удари.

В 110-ата минута обаче Алваро Мората с първото си докосване до топката, след като се бе появил само 120 секунди по-рано, завърши с великолепно полу-воле отлично центриране отдясно на Хуан Куадрадо и донесе отличието във витрината на Ювентус.

Така „Старата госпожа“ продължава да бъде най-успешният отбор в турнира за Купата с вече 11 отличия на сметката си – 2 повече от Рома и 4 повече от Интер. Милан пък трябва да се примири с огромното разочарование на един тотално провален сезон - „росонерите“ за трета поредна година няма да участват в евротурнирите, след като останаха седми в Серия А, а със загубата си на финала осигуриха възможността на шестия Сасуоло да се подвизава в Лига Европа.

Милан има и повече основания да съжалява, че не реши битката във финала в редовното време, макар голям пропуск за Юве да направи Пол Погба, който провокира страхотна намеса от страна на младия вратар Джанлуиджи Дунарума.

В продълженията отново „росонерите“ изглеждаха по-агресивните и повече търсещите крайния успех, но именно агресивното им поведение им изигра лоша шега в 110-ата минута, когато Куадрадо организира перфектна контраатака, а Мората я завърши с победен гол.

All Goals & Highlights HD - AC Milan 0 - 1...by AlmarsadPro