Портланд с 18-та победа в НБА

Отборът на Портланд Трейлблейзърс се върна на пътя на победата и записа 18-ия си успех и от началото на редовния сезон в НБА.

Този път “пионерите” сразиха Юта Джаз като гост със 105:94, спирайки чербната си серия от пет поредни поражения при гостуванията си в Солт Лейк Сити.

Това бе втора среща между двата отбора в рамките на 3 дни, след като Юта гостува в Портланд в петък, като тогава “пионерите” разгромиха Джаз със 42 точки разлика.

Най-полезен за успеха бе ЛаМаркъс Олдридж, който стана и топреализатор в мача с 24 точки, а Робин Лопес добави дабъл-дабъл от 15 точки и 11 борби. За “джазмените” Алекс Бъркс бе най-резултатен с 20 точки.

За Юта това бе 19-та загуба от началото на сезона, като отборът има едва 4 победи и закономерно е на дъното на класирането в Западната конференция.

Портланд остава лидер с баланс 18-4, като се изравни по победи с водача на Изток и в цялата Лига Индиана Пейсърс, който е с баланс от 18-3.

В друг интересен двубой от тази нощ в НБА Лос Анджелис Клипърс се наложи с с 94:83 при гостуването си на Филаделфия 76, записвайки четвърта поредна победа в срещите си с този съперник за първи път от 1975 година насам.

Над всички за “ножиците” бе Блейк Грифин, който завърши срещата с 26 точки и 8 борби, а другата голяма звезда на отбора Крис Пол се отчете с дабъл-дабъл от 25 точки и 13 асистенции. Голям мач направи и центърът ДеАндре Джордан, който също записа двойни показатели - 11 точки и рекордните от началото на сезона 21 борби.

За гостите от Филаделфия най-полезен бе Ивън Търнър с 25 точки, а Тадеус Йънг добави дабъл-дабъл от 16 точи и 11 овладени под кошовете топки.

След този успех Клипърс остава на четвърто място в класирането на Западната конференция на НБА с актив от 14 победи и 8 поражения, докато Филаделфия е 11-и на Изток с показатели 7-15.