Портланд нанесе второ поражение на Индиана

Портланд Трейлблейзърс се наложи над Индиана Пейсърс със 106:102 точки (20:23, 25:23. 27:26, 34:30) в двубой на водачите в двете конференции на НБА.

Така „пешеходците“ допуснаха едва второто си поражение от началото на сезона, а Блейзърс продължиха серията си от 13 поредни успеха. Двубоят бе равностоен почти през цялото време.

В началото на четвъртата част домакините от Портланд успяха да дръпнат, но благодарение на Пол Джордж, който наниза две тройки две поредни тройки, 1:37 минути преди края резултатът стана 98:96.

Деймиън Лилард и Никола Батум вкараха два коша за Порланд, но нова тройка на Джордж смъкна дистанцията на 103:99 сами 21 секунди преди края. Съотношението обаче не се промени и лидерът на запад успя да се наложи със 106:102 точки.

Най-резултатен за домакините ме ЛаМаркъс Олдридж, който реализира 28 точки и се отчете с 10 борби. 26 точки добави Деймиън Лилард, който изигра своя мач номер 100 в НБА. За Индиана най-добре се представи Пол Джордж, който бе и най-резултатен в мача – 43 точки, към които добави и 3 борби, но това се оказа недостатъчно за краен успех.

Сан Антонио Спърс пък постигна инфарктна победа над Атланта Хоукс със 102:100 (25:23, 25:26, 23:22. 29:29).

Победата за „шпорите“ дойде само 0,4 секунди преди последната сирена и бе донесена от Тим Дънкан, който бе и най-полезен в срещата със своите 23 точки и 21 борби. С това ветеранът се превърна в най-възрастният играч в НБА, който е правил над 20 точки и борби в един двубой. В кариерата му това се случва общо за 22-ри път.

Въпреки страхотната игра на Дънкан двубоят можеше да не завърши добре за Сан Антонио, след като в последните секунди Пол Милсап и Джеф Тийг вкараха две тройки, за да се стигне до драматичния завършек.

Освен Дънкан добре за „шпорите“ се представиха Борис Диао с 16 точки и Тиаго Сплитер с 11. За Атланта Джеф Тийг успя да вкара 19 точки, със 18 остана Ал Хорфорд, а ДеМар Карол наниза 17.

Сан Антонио остава на втора позиция на Запад след Портланд с 15 победи и 3 загуби, докато Атланта е на пето място в Източната конференция с 9 победи от 19 мача.

В останалите срещи Вашингтон постигна домакинска победа над Орландо с 98:80 (22:22, 30:19, 23:20, 23:19), Ню Орлиънс надви Чикаго след три продължения с 131:128 (21:24, 35:26, 24:27, 24:26, 6:6, 13:13, 6:9), а Хюстън постигна едва третата си победа за сезона, след като победи Хюстън със 109:103 (36:23, 17:27, 29:24, 27:29).