Поредно разочарование за Манчестър Юнайтед

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед допусна пореден разочароващ резултат през настоящия сезон, след като днес "червените дяволи" претърпяха поражение с 1:2 при гостуването на Съндърланд в първи 1/2-финален двубой от Купата на Лигата.

Райън Гигс си отбеляза автогол в добавеното време на първата част, а капитанът на гостите Неманя Видич изравни в началото на втората. "Черните котки" на Гус Пойет обаче стигнаха до успеха в 64', когато Фабио Борини бе точен от дузпа за крайното 2:1 в полза на северняците.

Така Съндърланд взима крехък аванс преди реванша на "Олд Трафорд", докато черните облаци над главата на Дейвид Мойс продължават да се сгъстяват. Шотландският мениджър се намира под все по-сериозен натиск, имайки предвид, че под негово ръководство Манчестър Юнайтед не се представя никак убедително.

Съндърланд пък направи първа крачка към големия финал на "Уембли", след като "черните котки" вече елиминираха от надпреварата друг от големите грандове на английския футбол - Челси.

Дани Уелбек оглави атаката на Манчестър Юнайтед на "Стейдиъм ъф Лайт", докато младият Аднан Янузай действаше в близост до национала. Райън Гигс, Том Клевърли, Майкъл Карик и Луис Антонио Валенсия стартираха в средната линия.

Мениджърът на домакините Густаво Пойет заложи на триото Борини - Флетчър - Джакерини в предни позиции, докато Кетърмол, Ларсон и Ки действаха в полузащита за Съндърланд.

4055947

Първата част на "Стейдиъм ъф Лайт" не предложи футбол на високо ниво, но въпреки това имаше някои любопитни ситуации пред двамата вратари. В 25' Райън Гигс бе оставен да напредне в половината на Съндърланд, като ветеранът отправи удар към вратата на домакините. Уелсецът обаче нямаше късмет, а топката срещна гредата зад Вито Маноне.

В 38' попадение на Аднан Янузай бе отменено поради засада. Белгиецът отбеляза в мрежата на северняците, но след като топката се удари в Райън Гигс, който бе в очевидно положение на офсайд.

4055941

Така се стигна до добавеното време на първата част, когато гостите от Манчестър бяха попарени. Съндърланд изпълни статично положение пред вратата на Манчестър Юнайтед, а Уес Браун отклони центрираната топка. Стигна се до карамболи между Фил Бардзли и Райън Гигс, като в крайна сметка уелсецът игра последен с кълбото и си отбеляза автогол за 1:0.

Второто полувреме нямаше как да стартира по-добре за "червените дяволи". Още в 52' равенството бе възстановено, а точен бе капитанът на Юнайтед Неманя Видич. Сърбинът засече с глава центриране от корнер на Том Клевърли и разстреля Маноне за 1:1.

4055945

В 63' обаче бе отсъдена дузпа в полза на домакините. Анди Джонсън навлезе в пеналтерията на Юнайтед, като бившият футболист на Манчестър Сити се строполи на земята след контакт с Том Клевърли. Зад топката застана Фабио Борини, който хладнокръвно стреля под напречната греда, бележейки за 2:1.

4055942

До края на двубоя Манчестър Юнайтед хвърли всичко в атака, но опитите на "дяволите" за ново изравняване не доведоха до резултат. На практика липсваха и чистите шансове, които да доведат до второ попадение. Дейвид Мойс опита да промени ситуацията, но и влизането в игра на Дарън Флетчър и Хавиер Ернандес не доведе до резултат.