Поредно голово шоу на ЦСКА във В група (ВИДЕО)

ЦСКА разгроми Велбъжд с 6:0 в мач от петия кръг на Югозападната В група и за пореден път даде заявка за промоция в следващото ниво на йерархията в българския футбол. „Червените“ очевидно бяха с няколко класи над съперника си и подпечатаха успеха още през първото полувреме, но и след почивката се постараха да направят шоу за зрителите на стадион „Българска армия“.

Хеттрик за „армейците“ записа Преслав Йорданов, а Борис Галчев реализира изключително красиво попадение в 59-ата минута, докато резултатът бе открит от младежкия национал Павел Головодов. Крайното 6:0 оформи резервата Владислав Узунов с красив изстрел от далечно разстояние.

ЦСКА има 15 точки от 5 кръга и внушителната голова разлика от 22:0, докато Велбъжд остава с шест точки след две победи и три поражения.

CSKA - Velbujd 5:0by mohamed1021

Борис Галчев в шестата минута центрира в наказателното поле и Преслав Йорданов с рамо свали топката за Павел Головодов. Младежкият национал на България с техничен удар по земя прати кълбото неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Велбъжд - 1:0.

Останаха съмнения за игра с ръка на Йорданов, но повторенията увериха, че нападателят по-скоро е използвал рамото си, за да подаде на Головодов.

В 16-ата минута резултатът стана 2:0 след центриране на Борис Галчев от пряк свободен удар и изстрел с глава на Преслав Йорданов, който не остави шансове на вратаря на Велбъжд.

След няколко минути на безидейни "червени" центрирания в наказателното поле дойде третото попадение за ЦСКА. Борис Галчев отне топката в половината на гостите и отново сервира в пеналтерията, а Преслав Йорданов от неудобно положение с глава успя да прати кълбото в обратния на вратаря ъгъл за 3:0.

4:0 стана резултатът в 52-ата минута, когато Николай Цветков се пребори за топката в наказателното поле отляво и центрира на непокрития пред малкия пенал Преслав Йорданов, за когото не бе сложно с глава от чиста позиция за оформи хеттрика си.

В 58-ата минута Шаранков нацели гредата на ЦСКА след изненадваща акция на гостите и страхотен удар на играча от Велбъжд, който обаче не завърши с попадение в "червената" врата. От тази ситуация се образува отлична контраатака и Борис Галчев размени двойни подавания с Преслав Йорданов и излезе сам срещу вратаря на гостите. Плеймейкърът на "армейците" с великолепен прехвълящ удар матира стража на Велбъжд и прати кълбото в мрежата по крайно ефектен начин за 5:0.

В 82-ата минута резервата Владислав Узунов с левия си крак от далечно разстояние направи резултата 6:0 в полза на ЦСКА.