Пореден съперник се отказа и Джокович е на полуфинал на US open

Сърбинът Новак Джокович се класира за полуфиналите на Откритото първенство на САЩ след трета служебна победа. Джокович, който е водач в световната ранглиста, остана само 84 минути на корта преди съперникът му от Франция Жо-Вилфред Цонга да се откаже от срещата заради болки в коляното при резултат 6:3, 6:2 в полза 12-кратния победител в турнирите от "Големия шлем".

До този момент Джокович изигра едва два пълни двубоя в турнира - в първия и в четвъртия кръг, след като съперниците му във втория, третия и сега на четвъртфинала или не се явиха на корта, или се отказваха в някой от първите два сета на мачовете си.

За място на финала Джокович ще спори с поставения под номер 10 в основната схема Гаел Монфис. Французинът, който все още няма загубен сет, се справи с лекота със сънародника си Лука Пуй с 6:4, 6:3, 6:3.