Попето посече БГ Амкар

снимка: fckuban.ru

В мач от 28-мия кръг на футболното първенство на Русия отборът на Кубан /Краснодар/ победи Амкар /Перм/ с 4:0, като един от головете отбеляза нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов.

Домакините от Краснодар поведоха с 2:0 с два гола на Балде в 8-та и в 42-та минута.

В 44-та минута с удар от границата на наказателното поле Ивелин Попов изпрати топката в мрежата на Сергей Нарубин - 3:0 за Кубан.

В 69-та минута Ивелин Попов бе сменен от Пизели, който с гол от дузпа в 76-та минута оформи крайния резултат - 4:0 за Кубан.

В отбора на Амкар като титуляр започна българският защитник Захари Сираков, който бе сменен в 66-та минута от Новакович.

В днешния мач и Ивелин Попов, и Захари Сираков получиха жълти картони. След днешната победа Кубан е на 6-то място във временното класиране на руското футболно първенство с 47 точки.

Амкар е на 14-то място с 25 точки. Лидер е ЦСКА /Москва/ с 60 точки, следван от Зенит - 57 точки, Анжи - 50 точки, информира БТА.