Полуфиналистка от миналата година отпадна от Уимбълдън

Ангелик Кербер отпадна изненадващо във втория кръг на турнира по тенис Уимбълдън. Поставената под номер 7 представителка на Германия загуби от Кая Канепи с 6:3, 6:7 (8), 3:6.

Естонката поведе с 3:0 в първия сет, но след това Кербер спечели шест последователни гейма и направи обрат до 6:3.

Втората част се разви доста по-равностойно, но Канепи успя да спечели тайбрека с 8:6, изравнявайки резултата.

В третия сет Кая Канепи постигна два пробива и поведе с 5:1, което се оказа решаващо за крайния изход в срещата.

През 2012 година Ангелик Кербер достигна до полуфиналите на Откритото първенство на Великобритания.

В третия кръг на Уимбълдън естонката Канепи ще се изправи срещу американката Алисън Риске, победила полякинята Урсула Радванска с 4:6, 6:3, 6:4.

В третия кръг продължава и представителката на домакините Лора Робсън, която надигра Мариана Дуке от Колумбия в два сета - 6:4, 6:1, посочва БТА.