Полша занули Белгия и гледа смело към Рио де Жанейро

снимка: cev.lu

Волейболистите на френския селекционер Стефан Антига надиграха с 3:0 гейма (25:20, 30:28, 25:19) тима на Белгия в зала "Макс Шмелинг Хале“ в мача от група А на олимпийската европейска квалификация в Берлин.

Белгийците изиграха втори пореден силен мач от олимпийската квалификация, но отново не успяха да издържат в решителните моменти и записаха втора загуба в групата, което ги оставя без шансове за Олимпийските игри в Рио. А след днешния мач Дружина полска записа втора победа в актива си, което им осигурява продължаването към финалната фаза на турнира в Берлин.

Целият мач протече на приливи и отливи за двата отбора, които постоянно сменяха водачеството си.

Най-голяма интрига в мача имаше през  втория  гейм, в който поляците имаха преднина от пет точки, която допуснаха да бъде стопена от белгийците. Това им подейства като импулс, който им позволи да заиграят по-добре и да получат възможност за гейма. Но отново нерешителността им изигра лоша шега, която им коства гейма, спечелен с 30:28.

В трета част белгийският отбор със сетни сили се опита да остане в мача, но световните шампиони се оказаха непредолим съперник.

Бартош Курек бе топ реализатор в мача с 20 точки (3 блокади, 59 % в нападение). За Белгия Сам Деро отбеляза 11 точки  (37 % в атака).

В утрешния ден от програмата в група А, Сърбия – Белгия излизат от 15:00 ч б.в. в мач без значение за двата отбора, а Полша и Германия ще определят победителя в групата от 21:00 ч