Полша със сладка победа над историческия си враг Украйна

снимка: uefa.com

Полша постигна пестелива победа над тима на Украйна с 1:0 и завърши на второ място в група C нa Евро 2016 Поляците имат равен брой точки с лидера в групата Германия, но световният шампион е с по-добра голова разлика.

Полша за първи път преминава груповата фаза на европейско първенство, а на 1/8 финала ще се изправи срещу тима на Швейцария.

Почти през цялото време украинците играеха повече с топката, но не успяваха да разнообразяват в ата.ка. Полша от своя страна бе с доста дефанзивна постройка и позволяха на съперника си да владеят топката.

Край на мача - Полша би с 1:0 и завърши втора в групата след Германия На осминафиналите "Дружина Полска" ще се сблъска със Швейцария. Украйна пък си тръгва безславно от Евро 2016 скед 3 загуби.

- ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ за Полша! Резервата Якуб Блашчиковски разпечата вратата на украинците с удар от близо!

- Украйна е по-добрият тим на терена и в началото на второто полувреме. Удар с глава премина малко над горната греда на Полша.

- Край на първото полувреме - голове няма!

- Украйна установи траен превес в мача и често създава хубави положения. Липсва обаче завършващият удар. На трибуните е и президента на Украйна Петро Порошенко, който е свръх емоционален.

- Украйна се събуди и организира няколко много опасни атаки! В 17-ата минута украинците имаха и основателни претенции за дузпа, но съдията не я отсъди.

- Полша с нов шанс да вкара. "Дружина Полска" е по-настоятелният тим в първите 10 минути.

- Милик излезе сам срещу вратаря на Украйна, но стреля в него и не успя да открие резултата.

Начало на двубоя!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Украйна и Полша излизат един срещу друг на Евро 2016. Двете съседки имат отколешен футболен спор, който ще разрешават днес във Франция. Sporta.bg ще проследи двубоя на живо.

Съдбите на поляци и украинци се преплитат многократно през вековете, а общата им история е историята на една трагична вражда. След столетия на сблъсъци и кървави конфликти, днес двете държави отново гледат в една посока.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО НА ТЕЗИ ЛИНКОВЕ:

Стартови състави:

Украйна: Пятов, Бутко, Хачериди, Кучер, Степаненко, Ярмоленко, Зозуля, Коноплянка, Ротан, Федецкий, Зинченко

Полша: Фабиански, Паздан, Йеджейчик, Ционек, Йодловиец, Милик, Левандовски, Криховяк, Глик, Желински, Капустка

4157990

Преди двубоя

Украйна има две загуби на първенството във Франция и тази вечер ѝ предстои да изиграе почетен мач. Украинците загубиха двата си мача с Германия и със Северна Ирландия с еднакъв резултат - 2:0.

Междувременно селекционерът на националния отбор на Украйна Михайло Фоменко потвърди появилите се слухове, че ще напусне поста си след тазвечершния мач срещу Полша.

Поляците имат възможността да завършат на първо място в групата при евентуална победа днес. В миналия мач момчетата на Адам Навалка показаха, че могат да се противопоставят на големите фаворити, след като завършиха 0:0 със световния шампион Германия.