Полша директно на Мондиал, Дания ще играе бараж

снимка: twitter.com

Полша се класира за Мондиал 2018 в Русия, след като надви у дома Черна гора с 4:2. "Дружина Полска" измъкна успеха чак след 85-ата минута, като дотогава резултатът бе 2:2.

За домакините точни бяха Кристоф Мачински и Камил Гросицки, които поведоха тима напред с 2:0. Гостите обаче нямаше какво да губят и Стефан Мугоса намали в 78-ата минута. Само 5 минути след това пък Зарко Томашевич накара феновете по трибуните да треперят. Той възвърна паритета и остави черногорците в играта.

Само 2 минути трая радостта на гостите, защото голямата звезда Роберт Левандовски вкара дежурното си попадение и пак изведе Полша напред с 3:2. Така Лева стана първият футболист, отбелязал цели 16 гола в квалификационен цикъл в Зона Европа.

Филип Стойкович си вкара автогол в 87-ата минута, като така оформи крайното 4:2 и успокои полските привърженици. Така поляците завършиха като лидери в група "Е" с 25 точки.

Отборът на Дания също трепери до последно, но все пак се класира на второ място в група "Е" на Зона Европа и ще играе бараж за Мондиал 2018 в Русия. Играчите на Оге Харейде направиха 1:1 в домакинството си на Румъния. Кристиан Ериксен вкара за домакините от дузпа в 60-ата минута. В 88-ата обаче румънците изравниха чрез Киприан Деац, макар да бяха останали с човек по-малко на терена след изгонването на Кристиан Ганеа.

Все пак, Дания удържа и е втора с 20 точки, което дава право на бараж за класиране на Мондиал 2018. Черна гора остана 3-а с 16 пункта, а Румъния е с 13. Казахстан и Армения врътнаха хикс 1:1 и остават на последните две места.