Подигравка с Бербатов при загуба на Монако

Отборът на Монако се отдалечи от шампионската титла в Лига 1, след като днес "монегаските" претърпяха разочароващо поражение с 0:2 при гостуването на Сен Етиен в среща от 27-ия кръг на първенството.

Димитър Бербатов остана на резервната скамейка на гостите, като въпреки, че още в 66' Монако се оказа с два гола пасив, българинът се появи в игра едва девет минути преди края на срещата. Така Бербатов все още не е записал нито един мач като титуляр за Монако, като благоевградчанинът все още няма и попадение в Лига 1.

По този начин Монако остава на 5 точки зад лидера и действащ шампион Пари Сен Жермен, който обаче е и с мач по-малко. Утре вечер парижани посрещат Олимпик Марсилия в голямото дерби на френския футбол на "Парк де Пренс".

Сен Етиен пък продължава да се представя солидно през този сезон. "Зелените" изпревариха Лил на третото място в Лига 1 с 48 точки. Лил обаче все още не е изиграл своето гостуване на Аячо. Бившият клуб на Еден Азар има 46 пункта на сметката си.

Днешното поражение на Монако идва броени дни, след като в пресата се появи информация за подготвяно уволнение на италианския треньор Клаудио Раниери. Очаква се специалистът да бъде освободен през лятото, особено имайки предвид, че амбициозният тим от Княжеството се отдалечи сериозно от първото място в Лига 1.

Сблъсъкът в Сен Етиен започна кошмарно за Монако, като домакините откриха резултата след само 17 минути игра. Фабиен Лемоан изпрати кълбото в мрежата на Даниел Субашич и изведе "зелените" напред - 1:0.

4069858

На почивката Клаудио Раниери извърши една промяна в своя стартов състав, като италианецът извади един от двамата си нападатели - Антони Мартиал. Той обаче не гласува доверие на Димитър Бербатов, а вместо него в игра се появи аржентинецът Лукас Окампос.

Срещата продължи да се развива лошо за "монегаските", а в 66' резултатът бе и удвоен в полза на Сен Етиен. Роман Хамума оползотвори асистенция на Гулавогу и покачи на 2:0.

Едва в 81' Раниери се досети, че може да гласува доверие на Димитър Бербатов. Българският нападател замени Валери Жермен и се появи в игра, но пред него вече имаше твърде малко време, за да промени нещо в развитието на двубоя.