Почти две години, а Зидан е четвърти в историята на Реал

Мениджърът на Реал (Мадрид) Зинедин Зидан води "кралския клуб" по-малко от две години, а вече пренаписа не само историята на отбора, а и футболната като цяло. Французинът вече е на четвърто място по спечелени трофеи в славната история на "белия балет". Зизу завоюва невероятните 6 отличия с Реал (Мадрид).

Снощи Зидан вдигна Суперкупата на Европа и така се добра до това постижение. Той завоюва ценния трофей и миналия сезон, когато Реал победи Севиля. Бившият футболист на "кралете" стана първият треньор в историята, който защитава трофея от Шампионската лига, откакто надпреварата носи това име. Той изведе Реал до "Купата с големите уши" през 2016 година, а миналия сезон размаза Ювентус на финала с 4:1 и я спечели отново. Специалистът вдигна и титлата в Примера дивисион, както и Световното клубно първенство.

Най-успешният треньор на испанския колос е Мигел Муньос с 14 трофея. Следват го Луис Малоуни с 8, Висенте дел Боске със 7 и Зидан, който вече има 6 на сметката си.