Почетино дебютира с реми начело на Тотнъм

Тотнъм направи равенство 3:3 срещу Сиатъл Сондърс при дебюта на новия мениджър на лондончани Маурисио Почетино в контролната среща.

Спецът пое "шпорите" през това лято, след като замени на поста Тим Шерууд. През миналия сезон Почетино бе начело на Саутхямптън.

55 349 зрители на "СенчъриЛинк Фийлд" в Сиатъл станаха свидетели на зрелищното равенство. Любопитно е да се отбележи, че в местния тим играе Клинт Демпси, който си тръгна от "Уайт Харт Лейн" през август миналата година.

Люис Холтби изведе англичаните с глава в 11-ата минута, но Гонсало Пинеда изравни от дузпа след малко повече от половин час игра. Освалдо Алонсо изведе домакините напред малко след почивката с мощен удар от 30 метра, но Роберто Солдадо направи 2:2 от дузпа в 55-ата минута.

Тристан Бауън отново даде аванс на Сиатъл в 79-ата минута, но четири минути по-късно резервата Яго Фалке оформи крайното 3:3 от дузпа, отсъдена за игра с ръка в пеналта на национала на САЩ ДеАнде Йедлин.

Двубоя за Тотнъм пропуснаха вратарят Юго Йорис, полузащитниците Паулиньо, Муса Дембеле и Насер Шадли, бранителят Ян Фертонген, които все още са в почивка след уастието си на Световното първенство 2014.

Гилфи Сигурдсон пък отпадна в последния момент заради здравословен проблем.