Победи за Мъри и Джокович, Ферер и Гулбис аут от Уимбълдън

Представителят на домакините Анди Мъри продължава успешно защитата на титлата си на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Поставеният под номер 3 Мъри разгроми Блаж Рола (Словения) с 6:1, 6:1, 6:0 за 84 минути игра. Шотландецът не допусна пробив и направи само 13 непредизвикани грешки в двубоя срещу 27 на съперника си.

Следващият противник на Мъри ще бъде победителя от мача между Ян Херних (Чехия) и Роберто Баутиста Агут (Испания).

Напред в Лондон продължава и водачът в схемата Новак Джокович, който се наложи в четири сета - 6:4, 6:3, 6:7(5), 7:6(5) над чешкия ветеран Радек Щепанек. Двамата направиха много здрав мач, като сърбинът трябваше доста да се поизпоти за победата.

Ноле проби съперника си по един път в първия и втория сет, което се оказа достатъно, за да поведе с 2:0 в резултата. След това Щепанец се върна в мача след успех с тайбрек в третата част. Оказалият се последен четвърти сет отново бе решен след изиграването на тайбрек, но този път по-здрави нерви показа Джокович и затвори двубоя след три часа и 17 минути битка на корта.

Сърбинът наниза 18 аса, направи два пробива в мача и не допусна нито един. Той завърши с 54 печеливши удари и с 24 непредизвикани грешки. В третия кръг съперник на Джокович ще бъде Жил Симон (Франция).

Кевин Андерсън (ЮАР) отстрани Едуард Роже-Васлен (Франция) със 7:6(0), 1:6, 6:3, 6:4 и също се класира за третия кръг.

От турнира отпадна номер 12 Ернестс Гулбис (Латвия), който загуби от Сергей Стаховски (Украйна) с 4:6, 3:6, 6:7(5) след близо два часа игра.

Миналата година Стаховски изненадващо отстрани във втория кръг Роджър Федерер (Швейцария). Гулбис, който достигна до полуфиналите на "Ролан Гарос" миналия месец, направи 9 двойни грешки.

Надпреварата напусна и поставеният под номер 7 Давид Ферер (Испания). Той загуби със 7:6(5), 0:6, 6:3, 3:6, 2:6 от номер 118 в света Андрей Кузнецов от Русия. Така испанецът не успя да продължи серията си от място в третия кръг на 17-и пореден турнир от Големия шлем.

Загубата за Ферер е първа във втория кръг от 2010-а година на Откритото първенство на Австралия. Той достигна до четвъртфиналите на последните 10 турнира от Шлема, а през 2013-а на Ролан Гарос игра и финал.

В общо 46-те си мача на турнири от Шлема Ферер е загубил само веднъж от по-ниско класиран играч от Кузнецов в ранглистата на ATP - номер 126 Кей Нишикори (Япония) на Откритото първенство на САЩ през 2008-а година, посочва БТА.

Кузнецов, шампион на Уимбълдън за юноши през 2009-а година, достига за пръв път до трети кръг на турнир от Големия Шлем. Той за пръв път побеждава и играч от топ 10.