Победи за Черно море и Спартак (Пл)

снимка: chernomore.eu

Черно море Порт Варна победи Балкан с 89:84 точки в Ботевград. Двубоят бе равностоен, но гостите водеха през по-голямата част.

В началото на втората четвърт преднината на варненци достигна 11 точки - 37:26. Едва в последните 10 минути домакините се опитаха да направят обрат. По-малко от минута преди сирената те губеха само с точка - 80:81, но Педжа Стаменкович вкара тройка за гостите.

Симеон Илиев завърши с 19 точки и 6 борби за победителите. Милян Попович и добави 16 точки и 9 борби, а 16 точки отбеляза Джордже Тресач. За Балкан Станимир Маринов завърши с 32 точки, 18 точки добави Павел Маринов, а 15 точки и 9 борби записа Иван Лилов.

Отборът на Спартак (Плевен) спечели гостуването си на Черноморец (Бургас) с 60:53 точки и записа първи успех за сезона. Плевенчани направиха обрат във втората част, която спечелиха с 24:13 точки и до края удържаха аванса си.

За Спартак Цветослав Острев се отличи с 18 точки, Илия Станков реализира 16 точки, а Симеон Ценов направи "дабъл-дабъл" - 13 точки и 11 борби. За Черноморец най-полезни бяха Богдан Боев със 17 точки и Димитър Рошманов с 10 точки.