Победа, загуба и равен за българите в Лига Европа

Велизар Димитров игра цял мач при равенството на Металург Донецк 1:1 срещу Тромсьо в първа среща от третия квалификационен кръг на Лига Европа.

В мача срещу норвежците 75 минути игра бившият нападател на ЦСКА - Жуниор Мораес, а като резерва се появи Грегъри Нелсън, който също мина през "червените".

Изненадващо, домакините от Тромсьо успяха да поведат в резултата само две минути преди края на първото полувреме, когато Зденек Ондрашек преодоля Олександър Бандура за 1:0.

Норвежците продължиха да създават повече положения от Металург и на няколко пъти бяха близо до гол, но в крайна сметка получиха такъв. Украинците не успяха да се разпишат, но в 88-та минута Фредрик Бьорг порази собствената си вратата за крайното 1:1.

Александър Тонев, също бивш играч на ЦСКА, беше на терена 85 минути за полския Лех Познан. Той обаче няма с какво да се похвали, след като неговият отбор загуби с катастрофалното 0:3 срещу шведския АИК Стокхолм.

Футболист номер едно на България и капитан на националния отбор Николай Михайлов игра цял мач за холандския Твенте, който не срещна особени трудности при домакинската победа с 2:0 над чешкия Млада Болеслав. Точни за успеха бяха Лирой Фер в 52-та минута и Насер Шадли в 58-та.

Три от най-големите тима в Европа стартираха своето участие в Лига Европа тази вечер. Интер разби с 3:0 Хайдук насред Сплит, а попаденията за „нерадзурите" вкараха Уесли Снайдер и Юто Нагатомо през първата част, и Филипе Кутиньо след почивката.

Ливърпул започна с минимална победа от 1:0 като гост над скромния белоруски Гомел в дебюта на Брендън Роджърс на треньорската скамейка. Голът за мърсисайдци бе дело на Стюърт Даунинг в 67-та минута.

Олимпик Марсилия стигна само до равенство при гостуването си над Ескишехир. Андре-Пиер Жиняк даде предимство на французите четири минути след почивката, но Нухиу възстанови паритета в 62-та минута.

Миналогодишният финалист Атлетик Билбао надви с 3:1 гостуващия на „Сан Мамес" Славен Копривница. Попаденията за баските вкараха Исмаел Лопес в 16 и 68 та минута, и Маркел Суасета в 20-та. За хърватите в 19-та минута точен бе Матеас Делич.

Палачът на ЦСКА Мура този път не поднесе сензация и загуби с 0:3 от Арсенал в Киев. Подобна бе участта и на Витес, който отстрани Локомотив Пловдив. Холандците претърпяха поржение с 2:0 от Анжи в Русия и ще имат тежка задача в реванша.

Единствено ФК Сараево, който отстрани Левски в миналия кръг, спечели победа тази вечер. Въпреки че бяха сочени за фаворит срещу черногорския Зета Голубовци, след успеха над „сините", босненците спечелиха само с 2:1 и запазиха интригата за реванша.