Победа за Майнц без Тодор Неделев в състава

снимка: mainz05.de

Отборът на Майнц направи страхотна победа с 2:1 при гостуването си на Щутгарт. Двата тима се срещната в 18-ия кръг на Бундеслигата, с който се преполовява надпреварата в шампионата.

Българският талант Тодор Неделев не попадна изобщо в групата на отбора, въпреки че се очакваше да бъде сред резервите. Най-вероятно все още българина не е постигнал нужната физическа подготовка, за да се включи наравно със своите съотборници в мача.

Двубоят започна по-добре за домакините, които сътвориха домакински натиск и в 11-та минута Мохамед Абделауе изведе „швабите“ напред. В края на първото полувреме обаче Шинджи Оказаки възстанови равенството с гол в 40-та минута.

Това не бе всичко в мача защото Бенедикт Залер донесе победата на Майнц с попадение в последната минута на мача.

С тази победа Майнц отива на 8-ма позиция с 27 точки. Щутгарт пък пада до 11-то място с 19 точки.

В следващият кръг Майнц преима Фрайбург и ще очакваме дебюта на Тодор Неделев в Бундеслигата.