По-добре късно, от колкото никога: ЦСКА записа първа победа (ВИДЕО)

Отборът на ЦСКА имаше нужда от цели пет месеца, за да запише първа победа в А група за 2015 година, но момчетата на треньора Любослав Пенев го направиха по убедителен начин. "Червените" победиха с 3:1 Литекс на стадион "Българска армия", като през огромна част от времето доминираха на терена.

Промяна в класирането за ЦСКА няма да има, но предвид победата на Локомотив (София) над Ботев (Пловдив), играчите на Красимир Балъков ще останат без медали, като ще заемат четвъртата позиция.

През първите 10 минути от срещата двата тима разиграваха предимно в центъра на терена, без да предприемат рисковани действия, които да застрашат вратата им.

До 20-тата минута софийският тим опита да наложи натиск, като най-деен бе Неманя Милисавлевич по десния фланг, но центриранията му не намираха съотборниците му в наказателното поле на гостите.

След половин час игра на "Българска армия" резултатът не се бе променил. В 28-та минута се откри добра възможност пред ловчанлии, след като Александър Тунчев подари топката на Бьорн Йонсен току пред наказателното поле. Якуб Дивиш рискува напълно и влезе на шпагат в краката на нападателя и изби кълбото. То обаче попадна на крака на Пауло Регула, който стреля към опразнената врата, но шутът му излезе в аут.

Все пак по-добрата игра на ЦСКА даде резултат 12 минути преди почивката. Добра атака в "червено" премина през Иван Маркович, който комбинира с Тончи Кукоч. Той финтира по прекрасен начин защитник в "зелено" и с удар външен фалц матира Винисиус Баривйера за 1:0. До края на полувремето равностойната игра се запази и двата отбора се прибраха на почивката без нова промяна в резултата.

Втората част започна повече от отлично за "червените", които в 47-та минута удвоиха преднината си. Иван Маркович бе изведен по прекрасен начин в половината на Литекс, освободи се от Рафаел Перес и прокара топката под плонжа на Баривйера за 2:0.

Само пет минути по-късно Борис Галчев вкара топката във вратата на ловчанлии с хубав изстрел от границата на наказателното поле, но попадението бе правилно отменено заради засада. При удара на Галчев, Маркович бе застанал пред стража на гостите и му пречеше да види кълбото.

До 70-тата минута треньорът на Литекс Красимир Балъков направи две офанзивни промени, с които да опита да направи обрат в срещата. Въпреки това ЦСКА стигна до много добра ситуация в 71-вата минута, която бе спряна заради засада от страничния арбитър. При повторението обаче се видя, че в момента на паса Неманя Милиславлевич, на когото бе отсъдена засадата, бе в собствената си половина, което накара футболиста да реагири бурно срещу съдийската комисия.

По всичко личеше, че "червените" владеят нещата, преди Йонсен да получи пас на границата на наказателното поле и да се освободи от Тунчев, а след това и спокойно да се разпише за 2:1.

Не бяха изминали и 60 секунди и ЦСКА си върна преднината от два гола. Милиславлевич проби от ляво, центрира към Маркиньос, който насочи топката към вратата, но Баривйера успя да избие. За негово нещастие кълбото попадна на крака на Борис Галчев, който със силен шут от близко направи резултата 3:1. До края на срещата нямаше повече интересни положения и столичани се поздравиха с първа победа за 2015-та година.

6. Ботев (Пловдив)

Любослав Пенев е избрал да започне мача със схема 4-2-3-1. На вратата започва Якуб Дивиш. Четиримата пред него ще са Пламен Крачунов, Валентин Илиев, Александър Тунчев и Кристиян Супусепа. Дефанзивната двойка халфове е в лицето на Стивън Сънди и Борис Галчев. Като нападател ще започне Иван Маркович, а тримата, които ще му помагат са Неманя Милисавлевич, Жуан Фелипе и Тончи Кукоч.

Красимир Балъков ще използва същата схема, като на върха на атаката е поставен Бьорн Йонсен. По двата фланга ще му асистират Милчо Ангелов и Румен Руменов, а Пауло Регула ще е точно зад него. Кристиян Малинов и Никола Колев са двойката дефанзивни халфове, а четиримата в защита са Страхил Попов, Васил Божиков, Рафаел Перез и Иван Горанов. На вратата е поставен Винисиус Баривйера.