Питсбърг с историческа победа в "Стейпълс Център"

Юси Йокинен се отличи с гол и три асистенции, а Евгений Малкин вкара още в първата минута за победата на Питсбърг с 4:1 като гост на Лос Анджелис в среща от НХЛ. Крис Куниц и Танер Глас вкараха другите две попадения за "пинвините", които печелят за първи път в редовното време в зала "Стейпълс Център" в Ел Ей.

Вратарят Джеф Заткоф спаси 30 удара и също допринесе за убедителната победа на лидера в Източната конференция Питсбърг, който печели за четвърти път в последните пет мача.

Лидерът в редовния сезон Анахайм надигра Филаделфия с 5:3 и постигна 22 победа в последните 26 мача. Райън Гецлаф вкара решителен гол в края на първия период, с който Анахайм поведе в резултата и не изпусна водачеството до края.

Торонто записа пета поредна победа у дома след убедителното 6:3 срещу Флорида. Назем Кадри се отличи с три асистенции, като достигна 100 точки в кариерата си и допринесе за успеха на канадците. Торонто губеше с 0:2 в първия период, но след това вкара пет безответни гола и обърна мача.

Калгари победи Сан Хосе с 4:1 и записа четвърта поредна победа, информира БТА. Марк Джордано отбеляза ключов гол, с който "акулите" поведоха, а освен него точни за победителите бяха Ли Стемпняк, Шон Монахан и Иржи Худлер.