Питсбърг пречупи Отава в продължението

Детройт спечели с 2:0 у дома срещу Ванкувър в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Двете попадения в полза на Ред Уингс бяха дело на Джъстин Абделкадер, в началото на втория период и в последните секунди на двубоя. Вратарят Джими Хауърд завърши мача без допуснат гол, започнат от неговия съотборник Йонас Густавсон, който отрази осем удара в първата третина.

Във втората и трета част в игра влезе Хауърд. Той замени титулярния страж заради временно замайване и спаси 16 удара и дузпа. Детройт се намира на пето място в Атлантическата дивизия с актив от 62 точки. Ванкувър е на четвърта позиция в Тихоокеанската дивизия.

В друга среща от НХЛ Питсбърг спечели с 2:1 у дома след продължение срещу Отава. Джеймс Нийл се разписа 3.05 минути след началото на допълнителния период с 18-ия си гол за сезона. Това е първо попадение за него в последните девет мача в Лигата. Вратарят на "пингвините" Марк-Андре Флюри спря 24 удара.

В първия период Стефан да Коста даде аванс в полза на отбора от Канада, а преди края на частта Брайън Гибънс изравни. Питсбърг е водач в дивизия Метрополитън с 80 точки.

Колорадо спечели с 2:1 след продължение навън срещу Ню Джърси. Райън О'Райли се разписа 28 секунди след началото на продължението и донесе победата на отбора от Денвър. Па Парентю изравни за Колорадо малко преди края на третия период, а Райън Картър даде аванс в полза на Девилс.