Пиронкова стартира с драматичен обрат в Катовице

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова стигна до трудна победа над Андреа Хлавачкова (Чехия) в три сета 4:6, 7:5, 6:1.

Това бе първа победа на Цвети на турнира в Катовице с награден фонд 250,000 долара.

Чаровната българка постигна впечатляващ обрат след като изоставаше след първия сет с 4:6. След това Цвети успя да стабилизира нивото си и с много силна игра обърна развитието на мача в своя полза. В следващия кръг Пиронкова ще се изправи срещу израелската тенисистка Шахар Пеер.

113-та в света Андреа Хлавачкова започна много добре срещата и достигна до две точки за пробив в първия гейм. Последва много силна игра на Цвети, която направи и пробив, но веднага слeд това допусна такъв .

При 4:4 чехкинята успя да направи пробив и да спечели скрития сетбол. След това Андреа затвърди добрата си игра със силен сервис, който донесе победата в сета.

Вторият сет се разви почти като първия. При резултат 1:1 двете тенисистки си размениха по един пробив. Последва пробив на Хлавачкова след което словачката успя да го затвърди за 2:4. При резултат 4:5 за чехкинята обаче Цвети започна да намира своята най-добра форма.

Пиронкова стигна до пробив в четвъртата си възможност и се спаси от ранно отпадане. След това обаче стартира серията на българката, която записа своя обрат, след като затвори втория сет с пробив на нула.

В третия сет Пиронкова бе пълна господарка на корта. Тя проби във втория гейм и до края спечели всички подавания за да се поздрави с успех с 6:1 в последния сет.

При резултат 3:0 чехкинята показа че има физически проблеми, но се върна на корта. Цвети обаче бе безкомпромисна и даде само един гейм до края на своята съперничка.