Пиронкова се разправи с черногорка в Москва

Първата ракета на България Цветана Пиронкова продължава победния си ход на турнира за Купата на Кремъл в Москва с награден фонд 710 000 долара.

27-годишната пловдивчанка постигна втора победа в руската столица, след като се наложи в два сета - 6-2, 6-3 над представителката на Черна гора Александра Крунич за малко повече от час на корта.

Срещата не започна добре за българката, която допусна пробив още в първото си подаване, но впоследствие взе четири поредни гейма и обърна резултата до 4:1, след което си осигури успеха в първия сет след нов пробив за 6:2.

Във втората част 43-ата в света Пиронкова отново допусна изоставане, но след 1:3 тя направи серия от пет последователни гейма, с което затвори сета, а с това и мача.

Така най-добрата ни тенисистка се класира за четвъртфиналите за Купата на Кремъл за втори път в кариерата си след 2009 година.

Благодарение на тази победа Цвети си гарантира 18 460 долара от наградния фонд и 100 точки за световната ранглиста, с които ще се завърне в топ 40 през следващата седмица.

В опит за първи път да се класира за полуфиналите в Москва, Пиронкова ще се изправи срещу румънката Ирина-Камелия Бегу, която поднесе изненадата в първия кръг на турнира, изхвърляйки втората поставена Екатерина Макарова след победа с 6-4 6-4.