Пирин задълбочи кризата в Левски, Монтана остава лидер

снимка: Facebook

Пирин (Разлог) продължава да изумява с представянето си във волейболната Суперлига на България от началото на кампанията. Тимът на Северин Димитров постигна четвърта победа, след като се наложи над Левски в София с 3:1  (25:20, 18:25, 25:21, 25:22). Мачът в столичната зала "Христо Ботев" премина под пълната диктовка на гостите, които допуснаха загуба на концентрация само във втория гейм.

С това волейболистите от Разлог имат четири победи, една загуба и актив от 11 точки, което им отрежда трето място във временното класиране. Съставът на Левски се намира в криза със своите три поражения, две победи и 5 пункта. "Сините" заемат 9-о място в подреждането.

Отборът на Монтана пък затвърди лидерската си позиция в Суперлигата, след като постигна пети пореден успех. Отборът на Даниел Пеев размаза Тетевен Волей с 3:0 (25:17, 25:19, 25:19). Топреализатор за Монтана бе Аспарух Аспарухов с 15 точки (3 аса, 2 блокади), а Златко Кьосев добави 12 точки (1 ас). За Тетевен Илиян Иванов завърши с 11 точки (1 блокада), а Камен Каменов реализира 10 (1 блокада).

Така Монтана вече има в актива си 14 точки (5 победи). Тетевен Волей е на 11-а позиция със само 2 пункта (1 победа, 4 загуби).

В друг двубой от вчера (петък) Добруджа 07 мина през ада, за да преодолее Арда в Кърджали с 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:20, 15:11). Шампионите от Нефтохимик 2010 пък надвиха Черно море с 3:1 (19:25, 25:16, 25:16, 25:18).