Пирин шокира Ботев насред Пловдив

снимка: botevplovdiv.bg

Пирин победи Ботев с 1:0 в мач от първия кръг на Първа лига. "Канарчетата" не успяха да вземат дори и точка, въпреки че играха с всички футболисти, които извоюваха голов хикс в Израел срещу Бейтар.

Загубата обаче може да бъде обяснена с мисълта на пловдивчани за предстоящия реванш, в който Ботев има страхотни шансове да продължи към третия предварителен кръг.

Ботев владееше топката през по-голямата част на мача. "Канарчетата" имаха шансове да вкарат гол, но пропуснаха поне 5 страхотни възможности. Благой Макенджиев извади също няколко сигурни гола.

4167293

Интересно е, че в Пирин няма нито един чужденец, въпреки че треньорът Милен Радуканов се оплака от къса резервна скамейка, те се справиха чудесно.

Димитър Благов вкара в 79-ата минута и донесе трите точки на Пирин.

В 66-ата минута пък Радуканов нахлу на терена в знак на протест, искайки дузпа за нарушение срещу Станислав Костов. Наказателен удар не бе отсъден, а наставникът бе изгонен на трибуните.