Пирин победи Ботев (Вр) в мач с два червени картона

Отборът на Пирин (Гоце Делчев) победи като домакин Ботев (Враца) с 2:1 в мач с два червени картона и много напрежение.

Двата отбора си разделиха по едно полувреме и няколко чисти голови положения, но все пак момчетата на Тенчо Тенев показаха по-голямо желание за победата и спечелиха трите точки. Алба поведе напред домакините в 33-та минута, а Якимов изравни за да се стигне до попадението на Хазуров в 63-та минута. След това двата отбора получиха по един червен картон. като първо футболист на гостите бе изгонен с директен червен картон за удар без топка, а в последната минута Витанов получи втори жълт картон.

Още в първата минута домакините имаха шанс да поведат, но вратарят на Ботев Здравко Чавдаров излезе предвидливо и улови топката. В следващите минути врачани показаха по-добра игра и изпуснаха още едно положение чрез Николай Христов.

В 33-та минута Албин Ходжа засече едно центриране от фаул във вратата и даде преднина на домакините. Гостите реагираха бързо и в 40-та минута Александър Якимов изравни след като намери от воле една избита от вратаря топка. Пирин можеше да си върне преднината още преди почивката, но Чавдаров спаси силен удар на Панайотов, а след това и гредата му помогна след силен удар на Любомир Витанов.

Втората част започна с отменен гол на Ботев заради засада, а домакините изпуснаха да поведат след като удар на Атанас Фиданин се отклони в крак на защитник при едно разбъркване в наказателното поле

В 63-та минута все пак появилият се като резерва Борислав Хазуров засече от 3-4 метра едно центриране от фаул на Близнаков и даде преднина на Пирин. 5 минути по-късно положението на гостите се усложни още повече след като Жайро удари без топка Близнаков при един бързо изпълнен фаул и бе изгонен с директен червен картон. В даденото от съдията продължение численото равенство на терена бе възстановено след като Витанов извърши тактическо нарушение и получи втори жълт картон.

С победата Пирин се върна на осмото място в първенството с 21 точки, а Ботев остана с актив от 16, само на една първия изпадащ тим на Берое.