Пирин писа "петица" на Любимец

В мач без значение за двата отбора, вече изпаднали от А-футболна група, Пирин /Гоце Делчев/ постигна убедителна победа срещу Любимец с 5:0 в среща от 36-тия кръг на втората седмица, информира БТА.

В 17-та минута след изпълнение на ъглов удар включилият се в атаката защитник на домакините Любомир Гуцев с точен удар с глава откри резултата - 1:0 за Пирин /Гоце Делчев/.

Само две минути по-късно след бърза контраатака и двойно подаване Васил Панайотов излезе сам срещу вратаря на гостите Радослав Рашков и увеличи на 2:0.

През второто полувреме домакините продължиха да доминират и в 54-та минута след точно изпълнение на дузпа капитанът Мартин Газиев увеличи на 3:0. А четвъртият гол на домакините бе рядко красив - в 76-та минута Костадин Башов получи пас от дълбочина, напредна, майсторски финтира защитник и с прецизен удар по диагонала направи безпомощен вратаря Радослав Рашков - 4:0 за Пирин /Гоце Делчев/.

В 89-та минута централният защитник на отбора от Гоце Делчев Любомир Гуцев отбеляза втория си гол в мача - и отново с глава, и отново след изпълнение на ъглов удар, и оформи крайния резултат - 5:0 за Пирин /Гоце Делчев/.