Пирин наказа Хебър и не сдава върха, шампионите ги гонят

снимка: bgvolleyball.com

Пирин (Разлог) продължава невероятното си представяне в родната волейболна Суперлига, след като постигна 10-а победа от 11 мача и затвърди лидерството си. Тимът се наложи с 3:1 (25:18, 25:17, 23:25, 28:26) като гост на Хебър в Пазарджик.

Първите два гейма преминаха изцяло под диктовката на тима от Разлог. В третия домакините се събудиха и успяха да намалят изоставането си, макар това да стана доста трудно. Четвъртата част бе най-драматична в целия мач. В края домакините имаха три възможности да пратят двубоя в решителен пети гейм, но не се възползваха от нито една от тях. От другата страна играчите на Пирин затвориха гейма, а с това и мача, още при първия си шанс за 28:26.

Ради Попов бе най-резултатен за Пирин с 18 точки (1ас, 2 блокади). За Хебър Мартин Симеонов и Петър Бъчваров завършиха с по 12 точки.

Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) размаза Тетевен Волей с 3:0 (25:22, 25:22, 25:20) у дома и продължава да дебне Пирин със само точка пасив. Играчите от Разлог водят с 27 пункта, докато тези на Найден Найденов имат в актива си 26 точки.