Пирин и Славия се занулиха в Благоевград

Пирин извъртя второ поредно нулево реми, след като миналия кръг го стори на Армията, сега в Благоевград "орлетата" занулиха мача със Славия при 0:0. Това бе откриващият двубой на 13-ия кръг в Първа лига.

Домакините имаха добър шанс да открият в 23-ата минута, когато Ничев центрира в наказателното поле на Славия, но Андреа Христов изчисти. Седем минути по-късно Стилиян Николов от домакините вкара топката в мрежата, но попадението правилно бе отменено заради игра с ръка.

Малко след почивката Димитър Благов пропуска сам срещу вратаря  на гостите Антониос Стергиакис, а в 50-ата минута Галин Иванов получи подаване от Ивайло Димитров и шутира в страничната греда. В 71-ата минута Галин Иванов шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Макенджиев.

Домакините натиснаха в заключителните минути, но не успяха да преодолеят отбраната на „белите“ и да стигнат до победен гол. След равенството „орлетата“ са десети с 13 точки, а Славия заема осма позиция с 16 точки.