Пирин (Гд) взе опашкарското дерби с Любимец

Пирин (Гоце Делчев) се наложи с 2:1 над Любимец в дерби на опашкарите в А група.

С успеха гостите от Гоце Делчев събраха 18 точки. Толкова има и Любимец, но тимът е с по-добри показатели в директните двубои.

Мачът мина в тренировъчно темпо, а младият отбор на Любимец не можа да се ориентира в обстановката. Гостите от Гоце Делчев се приспособиха по-бързо и атаките им бяха по-опасни.

В 33-ата минута Марио Близнаков вкара красив гол, засичайки от 10 метра топката от въздуха. Костадин Башов проби и му центрира от дясно.

Само три минути по-късно Васил Панайотов удвои аванса на Пирин (ГД) с диагонален удар по земята от ляво.

Влезлият като резерва Георги Стефанов вкара почетното попадение за Любимец две минути преди края на мача след пас на Иван Вълчанов.