Петте най-важни гола на Джерард за Ливърпул

снимка: Guliver/Getty Images

Капитанът на Ливърпул обяви, че след края на сезона ще напусне любимия си клуб и ще заиграе в американската Мейджър Сокър Лийг за отбора на Лос Анджелис Галакси.

По време на 17-годишния си престой в мъжкия тим на Ливърпул Стиви Джи безспорно е вкарал много важни попадения, като не веднъж е спасявал отбора от поражение.

Няма спор, че голът на Джерард в Истанбул бе този, който поведе тима към невероятния обрат срещу Милан на финала на Шампионската лига през 2005 година. „Червените” губиха на полувремето с 3:0, но след почивката Джерард стимулира съотборниците си с гол с глава, за да може тимът му да спечели трофея.

През следващата година мърсисайдци играха финал за ФА къп с Уест Хям. Мачът започна ужасяващо за водения от Рафа Бенитес отбор. Първо Джейми Каръгър си отбеляза автогол, а след това и Дийн Аштън отбеляза за 2:0. В този мач Джерард отново изигра важна роля. Той първо асистира по брилянтен начин за първия гол, отбелязан от Джибрил Сисе, а след това сам отбеляза два гола, като вторият бе истински шедьовър. Мачът завърши 3:3, а „червените” ликуваха с трофея след изпълнение на дузпи.

През сезон 2004/2005 Джерард бележи още един важен гол. В мача срещу Олимпиакос неговият отбор води с 2:1, но им е нужно още едно попадение, за да успее да излезе от групите и да продължи напред в турнира. Точно тогава капитанът отново спасява съотборниците си с невероятен шут от границата на наказателното поле.

През сезон 2008/2009 Ливъпрул гостуваше на Олимпик Марсилия в мач от групите на Шампионска лига. Джерард получи пас на границата на наказателното поле и с едно докосване прати топката в мрежата по впечатляващ начин.

Най-голямата мечта на Джерард винаги е била титлата в Англия, която той така и не успя да спечели. През сезон 2013/2014 „червените” бяха много близко до това да станат шампиони и Джерард даде всичко от себе си. В невероятно силен мач за Ливърпул срещу Евертън завършил 4:0 капитанът на тима отбелязва с глава след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.