Пето поредно поражение за Барса, Везенков пак не игра

Александър Везенков беше в групата за мача, но не влезе в игра при петата поредна загуба на Барселона в Евролигата. Като гост тимът отстъпи на друг испански отбор – Саски Баскония с 82-85. До момента тимът на българина е с 4 победи и 10 загуби и е 12-и в класирането, а днешният му съперник е девети с актив 7-7. В следващия кръг на 29-и декември Барселона гостува на Химки, а Баскония посреща ЦСКА Москва.

Домакините изиграха отлично първо полувреме, в което дръпнаха напред в резултата за цели 17 точки разлика на почивката, съобщава bgbasket.com. На моменти след почивката разликата скочи до 20 точки, но Барса успя да направи равна трета част. В началото на последната десетка каталунците се вдигнаха и за 5 минути направиха страхотна серия от 17-0, за да се върнат в мача при равенство – 74-74. Тогава Баскония вкара 7-2, но Барселона отвърна с 6-0 и поведе при 82-81 и 40 секунди до края. Торнике Шенгелия и Марселиньо Уерташ вкараха по два ключови наказателни удара за Баскония, а Барса не отбеляза точки до края и така мачът бе спечелен от домакините.

Шенгелия завърши с 24 точки и 6 борби за победителите, а Венсан Поарие добави 14 плюс 5. За Барселона Пау Рибас бе най-резултатен с 15 точки, а с 14 се отчете Адам Ханга.