"Петлите" се развихриха и с 2 бързи гола охладиха ентусиазма на домакините от Украйна (Снимки)

Отборите на Украйна и Франция направиха един от най-силните мачове на Евро 2012 досега (виж галерия от срещата>>), като в срещата имаше много положения и пред двете врати, но все пак повече бяха те пред вратата на съдомакините, а "петлите" нанесоха своя удар с два бързи гола в първите 10 минути на второто полувреме, за да се поздравят заслужено с победата - 2:0.

Двубоят ще се запомни с това, че бе прекъснат само 5 минути след започването си заради разразилата се над стадион "Донбас Арена" в Донецк страховита гръмотевична буря, придружена с пороен дъжд, която превърна терена в блато за броени мигове.

Метеорологичните условия над Донецк бяха неблагоприятни още преди началото на срещата, но в 5-ата минута от нея те станаха невъзможни и главният съдия Бьорн Куйперс бе принуден да прекъсне двубоя, за да бъде запазено здравето на футболистите.

Около един час след това (към 20:00 часа българско време) обаче условията за игра се нормализираха и срещата бе подновена.

След нулево първо полувреме, Жереми Менес откри резултата в 53-ата минута. Франция нанесе втория си удар само три минути по-късно (56'), когато точен бе Йоан Кабай. "Петлите" имаха още доста положения, най-сериозното от които бе в 62-ата минута, когато Кабай нацели левия страничен стълб.

Срещата започна с по-активни действия на възпитаниците на Лоран Блан, те владееха повече топката, а в 17-ата минута Жереми Менес вкара топката във вратата на Украйна, но голът не бе зачетен, защото нападателят бе в положение на засада.

Украинците отговориха с изстрел на Андрий Ярмоленко от около 15-16 метра след 25 минути игра.

Малко по-късно (28') пък вратарят на домакините спаси далечен удар на Бензема, а в следващата атака Самир Насри за малко не откри резултата, но изстрелът му попадна в тялото на Андрий Пятов.

В 39-ата минута Франция създаде нова опасност пред вратата на домакините. Насри центрира от фаул от ляво към далечната греда и Филип Мексес с глава засече от ъгъла на малкото наказателно поле, но Пятов показа отличен рефлекс и с една ръка изби в корнер.

След почивката картината на терена не се промени особено, като възпитаниците на Лоран Блан започнаха по-активно и още в 48-ата минута създадоха Менес беше изведен в ляво в пеналта и стреля по тревата от малък ъгъл, но Пятов внимаваше и изби с крак. Украйна отвърна с опасен удар на Шевченко от 20 метра, който профуча над вратата на Хуго Лорис.

В 53-ата Франция най-накрая успя да превземе вратата на домакините. Жереми Менес получи пас вдясно в пеналта от Карим Бензема, навлезе към центъра и с удар по тревата от 13-14 метра прати топката в долния ляв ъгъл на Пятов за 1:0

Три минути по-късно французите нанесоха втория си удар. Бензема изведе чудесно Йоан Кабай в чиста позиция на границата на наказателното поле и халфът на Нюкасъл с премерен удар по тревата прати топката в левия ъгъл на Пятов са 2:0.

Кабай можеше да направи резултата класически в 65-ата минута, но с шут от дъгата пред наказателното поле нацели една от страничните греди.

До края на мача французите продължиха да контролират играта и създадоха още няколко опасности, но до нов гол не се стигна.

След тази победа "петлите" събраха 4 точки и излязоха на първо място в група D, изпреварвайки Украйна (3 т.) преди късния мач между Англия (2 т.) и Швеция (1 т.) днес.