Петев измъчи Тотнъм, но не измъкна нищо в Лига Европа

АЕЛ (Лимасол), който е воден от българския специалист Ивайло Петев, измъчи сериозно английския Тотнъм и водеше с 1:0 16 минути преди края, но кипърският отбор не издържа и загуби с 1:2 първия двубой от плейофите за влизане в групите на Лига Европа.

Срещата почна отлично за домакините, като в 14' Паулиньо допусна сериозна грешка в средата на терена, губейки топката в средата на терена. Адриан напредна и мина покрай няколко играчи и с хубав удар направи 1:0.

До края на полувремето АЕЛ доминираше изцяло, като "шпорите" нямаха почти никакви положения, а единственото по-добро се откри пред Хари Кейн в началото на втората част, но той пропусна.

Така настъпи 74', когато резервата Ламела намери отлично Солдадо в наказателното поле, а испанският нападател успя да изравни. Само 6 минути по-късно отново Ламела беше в основата на гола, като даде марков пас за Кейн, който фиксира крайното 1:2 за Тотнъм.

Срещата реванш е след една седмица на "Уайт Харт Лейн".