Пета поредна и Юнайтед задмина Сити в класирането (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед победи с 3:1 гостуващия Астън Вила и записа пети пореден успех в английската Висша лига, по този начин и изпреварвайки шампиона Манчестър Сити във временното класиране на първенството.

Воденият от Луис ван Гаал състав събра актив от 62 точки и поне временно се изкачи на трета позиция, докато шампионът Сити остава четвърти с 61 пункта. Футболистите на Мануел Пелегрини обаче все още не са изиграли своето гостуване на Кристъл Палас в понеделник. Астън Вила остава на 16-а позиция с 28 точки до момента.

Андер Ерера на два пъти и Уейн Рууни бяха точни за "дяволите", разписвайки се по веднъж в двете полувремена на срещата, докато Кристиан Бентеке бе точен за Астън Вила.

Луис ван Гаал отново остави Радамел Фалкао и Анхел ди Мария на резервната скамейка, като капитанът Уейн Рууни оглави офанзивния вал на тима. Ашли Йънг и Хуан Мата стартираха на двата фланга, а Маруан Фелаини, Андер Ерера и Майкъл Карик започнаха в средата на терена за "дяволите".

Кристиан Бентеке и Габриел Агбонлахор започнаха в атака за "виланите", докато Карлос Санчес и Фабиан Делф стартираха в средната линия. Андреас Вайман и Шарл Н'Зогбия бяха поставени на двата фланга от мениджъра Тим Шърууд.

Първата част на "Олд Трафорд" протече без попадения до самия й край, въпреки някои опити на Маркос Рохо, Маруан Фелаини и Уейн Рууни за откриване на резултата. В 43' обаче трибуните на "Олд Трафорд" все пак бяха зарадвани, а точен за 1:0 бе испанският халф на Юнайтед Андер Ерера. Баскът се възползва от добра комбинация между Дейли Блинд и Ашли Йънг, оползотворявайки подаване на холандския национал.

Втората част стартира с неуспешен опит за попадение на Кристиан Бентеке, а в 56' неточен пред другата врата бе и Хуан Мата. В 62' изстрел отправи и Маруан Фелаини, но белгийският национал също не бе ефективен в завършващия удар.

Всичко за бирмингамския клуб сякаш приключи окончателно в 79, когато капитанът на "дяволите" Уейн Рууни се разписа великолепно за 2:0 в полза на Юнайтед. "Десетката" овладя центриране на Ди Мария от левия фланг и по прекрасен начин насочи кълбото под напречната греда на вратата, удвоявайки преднината на домакините.

И това обаче не бе краят на сблъсъка, защото само минута по-късно Астън Вила върна едно попадение. Отбраната на Юнайтед не се намеси добре при изпълнение на корнер, а ниският удар на Кристиан Бентеке се озова зад гърба на Давид Де Хеа, което и означаваше 2:1.

Вместо обаче да стигнат и до изравняване на резултата, в добавеното време футболистите на Тим Шърууд допуснаха и трето попадение. Вторият си гол в двубоя реализира Андер Ерера, който се възползва от асистенция на Хуан Мата и технично преодоля Брад Гузан за крайното 3:1 в сблъсъка.