Пестелив, но ефективен Ювентус докосва титлата

Ювентус отговори по добър начин на критиките след загубата от Наполи в миналия кръг, след като у дома стигна до лесно 2:0 над борещия се за оцеляване Ливорно в мач от 32-ия кръг на Серия А.

Фернандо Йоренте напомни за голмайсторските си умения, след като заби и двете попадения в 32' и 35', с което обезсмисли останалите близо 60 минути до края на двубоя.

Така след едва втората си загуба в първенството възпитаниците на Антонио Конте отново поведоха с 8 точки на Рома на върха в класирането, като вече се виждат шампиони.

До края на първенството остават 6 кръга, в които Ювентус се нуждае от 4 победи, за да си осигури титлата и математически. В същото време Ливорно продължава да е в зоната на изпадащите - на 18-о място с 25 точки, което е с 2 по-малко от Болоня.

Изненадващо или не, Емегара можеше да даде аванс на гостите, но Буфон се представи отлично, избивайки удара на швейцарския нападател. Малко по-късно отново той застраши вратата на национала, но в този случай беше неточен.

Постепенно Ювентус наложи своя стил и зареди положение след положение пред вратата на Барди. Тевес и Киелини бяха близо до голове, но Барди спаси удара на аржентинеца, докато Киелини стреля над вратата при удар от около 10 метра.

В крайна сметка, натискът на домакините даде резултат в 32', а голмайстор беше колебливият напоследък Йоренте. Тевес комбинира добре с испанеца в наказателното поле, а бившият ас на Билбао се завъртя около защитник и с хубав удар прати топката в мрежата.

Само 3 минути по-късно се стигна до нов гол. Първо Погба стреля много опасно по посока на вратата, след който се стигна до корнер. Андреа Пирло центрира от корнер и Йоренте стреля с глава, Барди не се намеси добре и не успя да парира сравнително лекия удар на нападателя.

Двата бързи гола обезвериха гостите, като второто полувреме беше далеч по-безинтересно. Ювентус имаше няколко шанса да се добере до трети гол, но в крайна сметка шампионите в лежерно темпо се задоволиха с двуголовия си аванс.