"Пешеходците" минаха и през шампиона Маями

Отборът на Индиана Пейсърс продължава с невероятното си представяне през този сезон в НБА, след като тази нощ се наложи с 90:84 при домакинството си на Маями Хийт.

Срещата започна по-добре за "горещите", които натрупаха преднина от 11 точки още в първата част, но Индиана успя да обърне развоя на мача със много силна игра в последните две части, за да запише четвърта поредна домакинска победа над шампионите.

Освен това "пешеходците" вече са отборът с най-добри показатели в Лигата, като това бе 19-ата им победа от началото на сезона, в който досега са допуснали едва 3 загуби. Маями остава на второ място в Източната конференция на НБА с баланс 16-6.

Рой Хиберт бе най-полезен за домакините, завършвайки като топреализатор в мача с 24 точки, а Пол Джордж и Дейвид Уест добавиха по 17.

За Хийт ЛеБрон Джеймс и Дуейн Уейд вкараха по 17 точки, като Краля добави и 14 борби. Другата голяма звезда на "горещите" Крис Бош също бе под обичайното си ниво и записа на сметката си само 12 пункта.