Перфектно начало и на сингъл - Гришо премина през Симон (ВИДЕО)

След като започна сезона с победа на двойки, рано тази сутрин най-добрият български тенисист Григор Димитров стартира с успех и на сингъл.

Хасковлията победи с 6:3, 7:6 (10) Жил Симон в първия кръг на турнира в Бризбейн Австралия. Това е първа победа за Гришо срещу френския тенисист, като в предишните 4 мача сънародникът ни претърпя загуби.

Първият сет започна с разменен сервис гейм, след което Симон стигна до три точки за пробив, но българинът не трепна и излезе напред - 2:1. Последва прекрасна игра от дъното на корта за Григор и първият пробив не закъсня - 3:1. При 5:3 Димитров получи възможност да затвори сета на свой сервис и не се поколеба да го направи.

Втората част започна лошо за 28-я в света. Той допусна ранен пробив, но с два поредни гейма, в които не даде точка на Симон, успя отново да поведе. До края на сета и двамата пропуснаха по няколко точки за пробив и така се стигна до тайбрек. Там българският тенисист поведе с 6:3, но пропиля 3 мачбола и 15-я в света се върна в срещата. При 11:10 в полза на Димитров, той успя да пласира мощен сервис, с което спечели мача с 2:0 сета.

Срещата продължи малко повече от 120 минути, като с победата си днес, Григор си гарантира 20 точки за световната ранглиста. В следващия кръг пък ще го очаква Виктор Троицки или Стийв Джонсън.