Перфектният старт на Бордо продължава

снимка: girondins.com

Бордо продължава отличното си представяне от началото на сезона във футболното първенство на Франция. Възпитаниците на Вили Саньол победиха с 3:1 като гост Ница, записаха трета поредна победа и са на върха в класирането с 9 точки актив.

Домакините откриха резултата с гол на Алекси Босети в 12-а минута. До края на първата част обаче гостите изравниха, след като Шейк Диабате се разписа от дузпа. В 40-а минута гол на Ница беше отменен заради спорна засада, което предизвика спречкване между играчите на двата отбора.

След почивката Бордо стигна до обрат с попадение на Никола Морис-Белай в 47-а минута, а в 55-а след бърза контраатака Грегори Сертич направи резултата 3:1. Осем минути края на мача гостите останаха с човек по-малко, след като Диабате получи втори жълт картон.

"Ние сме доволни от трите точки, но нямахме контрол върху играта през по-голямата част от мача. Ако искаме да постигнем високи цели до края на сезона ще трябва да променим това", коментира наставникът на Бордо Вили Саньол.

Лил постигна втори успех в шампионата, след като се наложи над Лориен с 2:0. Победата на тима донесоха Жонатан Делаплас, който откри резултата в 58-а минута с мощен удар от границата на наказателното поле и Симон Кяер от пряк свободен удар в 74-а минута. Лил събра седем точки от първите си три мача и заема второ място в класирането.

Бастия победи Тулуза с 1:0 с гол от дузпа на Рияд Будебуз. Новакът Каен спечели като гост с 2:0 срещу Реймс с късни голове на Н'Голо Канте и Ерве Базиле.

Монпелие се наложи над Мец с 2:0. Точни за тима бяха Сиака Тиене и Сюлейман Камара, а гостите пропуснаха дузпа през първата част. Кевин Лежюн удари гредата след удара си от бялата точка. В неделните срещи Монако гостува на Нант, Сент Етиен е домакин на Рен, а Олимпик Лион среща Ланс.