Пенета и Наваро с чисти победи в Турнира на шампионките

Италианката Флавия Пенета записа победа на първата среща от  група "Сердика" на Турнира на шампионките на WTA в София с  награден фонд 750 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Пенета  победи шестата в схемата Ализе Корне (Франция) с 6:1, 6:2 за 71  минути. 32-годишната италианка не даде нито една възможност за  пробив на Корне, въпреки че пласира едва 38 процента от първото  си подаване в мача.

15-ата в света Пенета, която участва с "уайлд кард", поведе с  4:0 и доминираше изцяло до края на първия сет, в който проби три пъти подаването на съперничката си и даде само една точка на  французойката в трите гейма, в които сервираше.

Втората част  започна малко по-равностойно, но след 2:2 италианката направи  нова серия от четири поредни гейма, с което стигна до крайния  успех.

"Играх отлично днес. Бях много концентрирана през цялото време. Ударите ми бяха силни и остри. Всичко ми се получаваше.  Наистина се чувствах страхотно на корта", заяви Пенета, която  записа пета победа в пет мача срещу 20-ата в световната  ранглиста Корне.

По-рано днес в първия ден от надпреварата Цветана Пиронкова  започна със загуба в група "Средец" с 3:6, 6:7(6) от втората в  схемата Доминика Цибулкова (Словакия).

В другия мач от групата Карла Суарес Наваро (Испания) надделя  над Андреа Петкович (Германия) с 6:0, 6:4 .

"Играх много добре. Никога не е лесно в първия мач, но аз съм  доволна от представянето си днес. Турнирът е много труден, с  доста силни съпернички. В състезание с групова фаза, дори да  започнеш със загуба, можеш да стигнеш до полуфиналите.

Надявам  се седмицата да продължи така добре за мен, както и започва",  коментира след двубоя Суарес Наваро, която стана четвъртата  тенисистка, която достига границата от 50 победи за сезона, след Серина Уимялс (САЩ), Ана Иванович (Сърбия) и Каролина Плишкова  (Чехия).