Педро и Вилиан пропускат дербито с Арсенал

снимка: twitter

Победата на Челси над Макаби (Тел Авив) с 4:0 в първия мач на "сините" в тазгодишното издание на Шампионска лига не дойде без "жертви".

След срещата мениджърът на английския шампион Жозе Моуриньо говори пред журналистите, като сподели, че лятното попълнение Педро Родригес, както и Вилиан са с травми и ще пропуснат съботното дерби с Арсенал на "Стамфорд Бридж".

Испанецът получи травма още миналия уикенд, когато "сините" загубиха с 3:1 от Евертън и дори не успя да се възстанови за мача срещу Макаби.

Вилиан от своя страна, който даде преднина на Челси в 15-тата минута, бе заменен само 8 по-късно, тъй като почувства болка в крака и след това стана ясно, че е разтегнал мускул на бедрото.

"Вилиан със сигурност пропуска мача с Арсенал, мисля, че и Педро няма да успее да вземе участие. Предпочитам футболистите ми да имат леки травми, но да показват стабилна игра, пред това да се контузват докато играя слабо", бяха думите на португалския специалист.

В отсъствието на двамата, място сред титулярите срещу "топчиите" може да намери Рубен Лофтъс-Чиик.

За момента двата тима се намират на коренно различни позиции в класирането на Висшата лига, след като след 5 изиграни кръга Арсенал се намира на четвъртото място от върха, докато "сините" са на четвъртото място от дъното.