Павлюченкова се класира на 1/2-финал в София

снимка: sofia-tennis.bg

Рускинята Анастасия Павлюченкова си осигури място на полуфиналите на Турнира на шампионките на УТА в София с награден фонд 750 хиляди долара.

Поставената под номер 6 Павлюченкова спечели убедително срещу седмата в схемата Ализе Корне (Франция) с 6:2, 6:2 и заслужи второто място в група "Средец" след победителката Симона Халеп (Румъния).

Рускинята реализира реализира ранен пробив за 2:1, а след това проби отново в седмия гейм, за да вземе убедително първия сет при собственото си подаване.

В началото на втората част двете си размениха по един пробив, но след 2:2 Павлюченкова не даде шансове на съперничката си, да за триумфира за 74 минути.

Така рускинята, която завърши първата фаза с два успеха и поражение, в утрешния полуфинал очаква победителката от група "Сердика", която ще бъде определена след последния мач за деня между Цветана Пиронкова (България) и Саманта Стосър (Австралия). С

тосър се нуждае от успех с 2:0 сета, за да завърши на първото място и да избегне мач срещу водачката в схемата и единствената непобедена в турнира досега Халеп. При всякакъв друг резултат първа в група "Сердика" ще бъде Ана Иванович (Сърбия).