Пасторе блести при успех на ПСЖ в Ница (ВИДЕО)

Френският шампион Пари Сен Жермен се завърна на първо място в класирането на Лига 1, макар и само временно, след като спечели с 3:1 визитата си на средняка Ница. Парижани възстановиха част от накърнената си гордост след провала срещу Барселона по-рано през седмицата в Шампионска лига.

ПСЖ събра 65 точки и изпревари с 1 Олимпик (Лион), който в неделя от 22 часа приема Сент Етиен в дербито на 33-ия кръг. Реално обаче възпитаниците на Лоран Блан не са с мач повече от основния си конкурент за титлата, защото миналия уикенд не участваха в първенството заради финала в турнира за Купата на лигата, спечелен категорично с 4:0 над Бастия.

Въпросната отложена среща на ПСЖ от 32-ия кръг на Лига 1 ще се проведе на 28-ми април от 22 часа на „Парк де Пренс“, а дотогава гонитбата с Лион в челото на таблицата ще се провежда „с едно наум“.

Хавиер Пасторе, който изживява най-силния си сезон с екипа на Пари Сен Жермен и който единствен (заедно с Блес Матюйди) заслужава висока оценка за играта си срещу Барселона, бе главен герой и при успеха над Ница.

След асистенция на завърналия се сред титулярите Лукас Моура именно Пасторе в 40-ата минута откри резултата, а в 63-ата със самостоятелно изработен гол възстанови аванса на гостите за 1:2 и оправда напълно доверието на Лоран Блан, който отново го постави в атакуващото трио.

ПСЖ изигра първия си мач без наказания Златан Ибрахимович, но не намери трудности след почивката да наложи преимущество и без него – Единсон Кавани с попадение от дузпа в 69-ата минута оформи крайното 1:3, след като Бодмер в самия край на първата част бе изравнил.

Ница записа ново поражение след две победи и едно реми в последните си три двубоя от Лига 1, като с 41 точки остава на 11-то място в класирането.

Nice 1 - 3 PSG All Goals and Full Highlights...by enteritament